اشتراک گذاری

معرفی عجیب ترین غذاهای دنیا

آیا تا به حال درباره عجیب ترین غذاهای دنیا چیزی شنیده بودید؟ این غذاها برای مردم محلی آن کشورها کاملا عادی و خوشمزه هستند، اما بقیه آن را یک غذای عجیب و غریب می دانند. با شادی کوک همراه باشید و این معرفی جذاب رو از دست ندید.

غذاهای عجیب غریب دنیا

13 مورد از عجیب ترین غذاهای دنیا

ساندویچ مغز سرخ شده

این ساندویچ جذاب  از عجیب ترین غذاهای دنیا تا پیش از بروز بیماری جنون گاوی یک غذای محبوب در مرکز ایالات متحده بود. اگرچه هنوز هم این غذا سرو می شود اما خوردن ساندویچ مغز یک گاو کمتر از 3 ماه در آمریکا قانونی نیست.در برخی از استانهای ایران این غذا نیز سرو میشود

سوپ لانه پرنده

بیش از چند صد سال است که چینی ها در آشپزی و به خصوص سوپ خود از لانه پرنده استفاده می کنند. این سوپ که یکی از گران ترین غذاهای جهان است در انواع مختلف طبخ می شود. قیمت این غذای عجیب نیز تا ده هزار دلار میباشد.

سوپ لانه پرنده

ماهی هرینگ تخمیر شده

این غذا از عجیب ترین غذاهای دنیا مخصوص شمال سوئد است و به این صورت میباشد : ماهی تخمیر شده بالتیک را در کنسرو قرار می دهند. این کنسروها طی جابه جایی و به علت تخمیر باد می کنند. در یکی از تحقیقات اخیر در ژاپن نشان داده که بوی این غذا از هر غذایی در جهان بدتر است و به همین دلیل باید در فضای باز خورده شود.

حشره استینک

این غذا در کشور اندونزی سرو میشود و مردم اندونزی عاشق آن هستند. زیرا بدون نمک طعم تخم آفتاب گردان را می دهد.

حشره استینک

کله پاچه

کله پاچه ایرانی هم جز غذاهای عجیب و غریب دنیاست، زیرا در آن از پا، سر و شکم گاو و گوسفند استفاده می شود.

ناکجی

این غذا هم مانند سان ناکجی هشت پای زنده خورده می شود. اما این غذا هم مانند غذاهای دیگر از عجیب ترین غذاهای دنیا بی خطر نیست. چسبیدن مکنده های این موجود عجیب به دهان و زبان می تواند خطرناک باشد و سالانه چندین نفر با خوردن این غذا از دنیا می روند.

ناکجی

پنیر متعفن (Casu Marzu)

این غذا از ناحیه ی ساردینیا عبارت است از پنیر گوسفندی حاوی شفیره‌ی زنده‌ی حشرات. کاسو مارزو یعنی پنیر متعفن؛ و بدترین قسمت‌اش نیز این است که اگرچه این شفیره‌ها ابتدا فقط حدود ۸ میلی‌متر طول دارند،‌ بعد از گذشت زمان می‌توانند تا ۱۵ سانتی‌متر رشد کنند؛ البته آن زمان دیگر پنیر خراب شده است.

کاسه‌ی چشم ماهی تن

کاسه‌ی چشم ماهی تن، خوراک ارزان قیمت ژاپنی از عجیب ترین غذاهای جهان است. این غذا در بیشتر فروشگاه‌های مواد غذایی کشور ژاپن، حدودا به قیمت ۱ دلار به فروش می‌رسد. این خوراکی دارای طعمی شبیه ماهی مرکب است که پیش از مصرف باید آب‌پز شود. فراموش نکنید، قبل از خوردن کاسه‌ی چشم ماهی تن، لازم است کمی سس به آن بزنید!

کاسه‌ی چشم ماهی تن

قلب طوطی دریایی

طوطی دریایی گونه‌ای از ماهی‌ گیرک‌ها است که در نیم‌کره‌ی شمالی زندگی می‌کنند. مردم ایسلند قلب آن را بسیار خوشمزه می‌دانند و به گفته آن ها غذای لذیذی است.

تخم مرغ هزارساله Thousand-Year-Old Egg

اشتباه نکنید ! این غذای چینی با تخم مرغ هزار ساله درست نمی شود! بلکه تنها 4 یا 5 ماه برای آماده شدن آن کافی است. برای پختن این غذای هیجان انگیز، تخم مرغ یا اردک را چند ماه در خاکستر، خاک رس، نمک، آهک چال می کنند، سپس آن را مدتی در پوسته برنج می خوابانند. حالا غذا آماده صرف کردن است.

خون خوک و نان pig blood and bread

مخلوط خون تفت داده خوک به همراه نان، خوراکی محبوب برای صبحانه در سوئد است. از چندش آورترین غذاهاست.

ساناکجی Sannakji

ساناکجی، اختاپوسی است که به تازگی کشته شده و بعد تکه تکه و سریعاً سرو می شود. این غذا با کنجد و روغن کنجد خورده می شود.

حشره و کرم insects and warms

حشره ها و کرم های خوردنی، گونه های خاصی از حشرات را شامل می شود. در واقع در هر کشوری برخی از گونه های حشرات، خوردنی محسوب می شوند. در تایلند، چین، کره جنوبی و آمریکای مرکزی، علاوه بر خود حشرات، لارو آن ها هم خوردنی است.

آموزش غذای سالم در شادی کوک

امیدواریم از مطالعه ی مقاله ی عجیب ترین غذاهای دنیا لذت برده باشید. اگر علاقه مند به یادگیری آشپزی و خوردن غذای سالم هستید. پیج آموزش آشپزی شادی کوک را دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *