اشتراک گذاری

غذای سلامت شرکتی مخصوص ارگان ها و شرکت های خصوصی

با توجه به اینکه افراد شاغل حداقل یک وعده از غذای خود را در محل کار میل می کنند، دسترسی به غذای سلامت شرکتی اهمیت زیادی دارد. زیرا همانطور که غذای سالم، بازدهی و کارایی کارکنان را افزایش می دهد، خوردن غذاهای ناسالم نیز می تواند انرژی بدن آن ها را کم کرده و راندمان کار شرکت را کاهش دهد. برای اینکه بتوان غذای مخصوص کارکنان شرکت را تهیه کرد، باید به نوع فعالیت آن ها توجه کرده و متناسب با آن اقدام به پخت و پز و آماده سازی غذا کرد. شادی کوک دارای سال ها تجربه در ارائه ی دستور پخت غذای سالم و مغذی شما را برای داشتن تغذیه ی سالم در محل کار کمک می کند.

غذای سلامت شرکتی مخصوص ارگان ها و شرکت های خصوصی

بهترین غذای شرکتی برای کارمندان اداری

دسترسی به غذای سلامت شرکتی در بازه زمانی حدودا 8 ساعت که کارمندان در محل کار حضور دارند، اهمیت فوق العاده ای دارد. چرا که ممکن است به دلیل وسوسه انگیز بودن غذاهای ناسالم، محدودیت امکانات پخت و پز و کمبود زمان برای آماده سازی غذا، کارمندان ناچار به خوردن غذاهای ناسالم و آماده شوند.

به همین منظور لازم است در غذای مخصوص کارکنان شرکت، مقداری کربوهیدرات سالم از قبیل نان، کراکر، برنج و ماکارونی را بگنجانید. همچنین مقداری پروتئین که شامل گوشت، مرغ، ماهی، حبوبات و تخم مرغ است، در غذای کارمندان اهمیت زیادی دارد. علاوه بر این، می توانید در کنار غذای کارمندان مقداری لبنیات یا سبزی تازه را بگنجانید و سلامتی غذای کارمندان را تضمین کنید.

به طور کلی لازم است برای سالم بودن و خوشمزگی غذای شرکتی، برنامه ریزی کنید. در وعده صبحانه می توانید کمی غلات میل کنید تا انرژی کافی برای ادامه فعالیت روزانه را به دست آورید. همچنین خوردن چای در محل کار همراه با یک عدد خرما می تواند به حفظ سلامتی کارمندان کمک کند.

بهترین غذای شرکتی برای مشاغل شیفتی

با توجه به اینکه مشاغل شیفتی ذهن و بدن را شدیدا درگیر می کنند، تهیه غذای سلامت شرکتی از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین باید برای حفظ سلامتی کارکنان و افزایش بهره وری آن ها، غذای سالم و مناسبی تهیه کرد.

در این گونه مشاغل باید طوری برنامه ریزی شود که در طول روز تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن تامین شود. به این ترتیب می توانید در وعده صبحانه غلات با شیر و میوه یا دانه های مغذی و جو بگنجانید. همچنین مصرف یک میان وعده سبک که شامل مقداری سبزیجات، کربوهیدرات، ماست، میوه و پروتئین است، می تواند انرژی فرد را افزایش دهد. در بخش آموزش آشپزی می توانید از دستورهای پخت شادی کوک استفاده کنید.

در وعده های اصلی علاوه بر استفاده از منابع پروتئین از قبیل گوشت، مرغ، ماهی، حبوبات و تخم مرغ، می توانید یک سالاد خوشمزه و سالم و سبزی تازه نیز قرار دهید تا سلامتی کارکنان حفظ شود. در مشاغل شیفتی باید به ساعات و نوع وعده های غذایی و کالری آن ها توجه بیشتری کنید و از اینکه غذای مخصوص کارکنان شرکت سرشار از مواد مغذی است، اطمینان حاصل نمایید.

ما در شادی کوک بهت طرز تهیه غذاهای مختلف با گوشت رو آموزش میدیم

بهترین غذا برای مشاغل فیزیکی

افرادی که مشاغل فیزیکی و یدی دارند، به دلیل دشوار بودن کارشان، باید غذای سلامت شرکتی مصرف کنند. در این مشاغل به دلیل تحرک زیاد کارکنان، انرژی فراوانی از دست می دهند و باید آن را از طریق غذاهای سالم و مخصوص جبران کنند.

ممکن است برخی از این افراد به دلیل کمبود زمان به سراغ مصرف غذاهای ناسالم و آماده بروند. اما لازم است اشاره کنیم که این مواد غذایی باعث افزایش خستگی و کاهش بهره وری و بازدهی کارکنان در هنگام کار کردن می شود. همچنین سلامتی کارکنان نیز با مصرف فست فودها به شدت تهدید می شود.

در این گونه مشاغل باید مواد غذایی سالم و سیر کننده در چند وعده در اختیار کارکنان قرار بگیرد. به این ترتیب در وعده صبحانه می توانید انواع نان ها را در کنار مواد غذایی مغذی همچون تخم مرغ آب پز، ماهی تن، فرنی و غلات با فیبر بالا مصرف کنید.

برای وعده های اصلی نیز از انواع پروتئین ها از قبیل گوشت قرمز، ماهی، مرغ و حبوبات می توانید استفاده کنید. در کنار این مواد می توانید منابع کربوهیدرات از قبیل برنج، نان و ماکارونی نیز بگنجانید تا کارکنان را سیر کند و انرژی از دست رفته بدن آن ها را جبران نماید.

مناسب ترین غذای شرکتی برای مشاغل فرهنگی

از آنجا که در مشاغل فرهنگی، مغز کارکنان بیشترین درگیری را دارد، باید غذای سلامت شرکتی را برای آن ها آماده کرد. به این ترتیب آن ها می توانند با مصرف مواد مغذی و مفید در کنار انواع سالادها، میوه و سبزی تازه، انرژی لازم برای ادامه کار در طول روز را به دست آورند.

در این گونه مشاغل بیشترین زمان کارکنان صرف مطالعه و تدریس می شود و تحرک چندانی در حین کار ندارند. بنابراین لازم است به کالری مواد غذایی که در طول روز استفاده می کنند توجه کرده و از خوردن غذاهای ناسالم و پر چرب پرهیز کنند.

این افراد باید سعی کنند بدن خود را هیدراته نگه دارند و با خوردن کمی قهوه، چای سبز و آب، مایعات مورد نیاز را به بدن خود برسانند. به همین منظور برای وعده صبحانه مشاغل فرهنگی، مصرف تخم مرغ به همراه نان تست و یا به صورت املت بهترین و سالم ترین گزینه است.

همچنین کارکنان مشاغل فرهنگی در وعده های اصلی نیز باید پر خوری را کنار بگذارند و با مصرف کم از تمام مواد غذایی، کمبودهای بدن خود را جبران کرده و تمام ویتامین ها و پروتئین را دریافت کنند. در واقع این افراد باید به رژیم غذایی خود توجه بیشتری کنند تا سلامتی خود را به خطر نیندازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *