اشتراک گذاری

بهترین صبحانه برای درمان کم خونی

در حال حاضر کم خونی در دنیا روز به روز در حال گسترش بوده و ارتباط زیادی با تغذیه دارد. بنابراین لازم است تمام افراد وعده های غذایی خود را طوری برنامه ریزی کنند که کم خونی بدن آن ها جبران شود. از آنجا که صبحانه مهم ترین وعده غذایی است، می توانیم با استفاده از بهترین مواد غذایی در صبحانه برای کم خونی و درمان آن اقدام کنیم. در این مبحث با شادی کوک همراه شوید تا به چند صبحانه مناسب افراد کم خون اشاره کنیم.

صبحانه برای کم خونی

بهترین مواد غذایی صبحانه برای کم خونی

در این بخش از آموزش آشپزی شادی کوک چند صبحانه برای کم خونی معرفی می کنیم تا بتوانید کم خونی خود را تا حد قابل توجهی درمان کنید. لیست صبحانه مناسب افراد کم خون از قرار زیر هستند:

شیره انگور؛ صبحانه ای مناسب برای درمان کم خونی

شیره انگور یکی از فرآورده های مفید با مزایای فراوان است که هرگز نباید از خواص فوق العاده آن غافل شد. مصرف این ماده غذایی که از انگور شیرین گرفته می شود، در فصل زمستان بسیار مناسب است. شیره انگور بسیار مقوی، مفید و ضد نفخ است و می تواند با تقویت بنیه بدن و خون سازی، انرژی زیادی ایجاد کند.

این ماده غذایی مفید و پر خاصیت دارای مقادیر فراوانی ویتامین آ، ب، ث، آهن و قند است و مصررف آن باعث تامین نیاز بدن به این ویتامین ها و آهن می شود. این ماده که دارای طبعی گرم است، به منظور درمان بیماری هایی که در فصول سرد سال ایجاد می شوند، گزینه ای مناسب است.

شیره انگور

روغن کنجد؛ معجزه ای برای کم خونی

روغن کنجد نوعی روغن گیاهی بوده که دارای خواص ارزشمندی برای بدن است و به عنوان مناسب ترین صبحانه برای کم خونی شناخته می شود. این روغن مغذی را که از دانه های کنجد می گیرند، دارای مقادیر فراوانی ویتامین E است. بنابراین در سلامت پوست و مو نقش بسیار مهمی دارد.

علاوه بر این، این روغن گیاهی در تامین آهن بدن نیز کاربرد دارد و می توان در برنامه غذایی روزانه خود استفاده از این روغن را گنجاند. به این ترتیب به جای استفاده از روغن جامد یا روغن های سرخ کردنی در وعده صبحانه، می توان روغن کنجد استفاده کرد و از خواص آن بهره مند شد.

روغن کنجد

ارده

همانطور که اشاره کردیم، کنجد به عنوان بهترین صبحانه برای کم خونی شناخته می شود و برای تهیه فرآورده های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد. برای تولید فرآورده های گوناگون از کنجد، املاح دیگر را نیز به کار می برند که ارزش غذایی آن‌ها را دو چندان می کند.

یکی از فرآورده های کنجدی که صبحانه ای مناسب برای افراد کم خون است، ارده نامیده می شود. ارده دارای خواص ارزشمندی بوده و سرشار از املاح مفیدی از قبیل کلسیم، منیزیم، آهن و غیره است. علاوه بر این، از عناصر و ویتامین های مختلف، دارای مقادیر فراوانی آهن است و در درمان کم خونی می تواند بسیار مفید باشد.

ارده

حلوا ارده

با توجه به اینکه حلوا ارده نیز جزو فرآورده های کنجدی است، خواصی شبیه به ارده دارد و به عنوان بهترین صبحانه برای کم خونی شناخته می شود. حلوا ارده سرشار از آهن است و می تواند برای جبران کم خونی و کمبود آهن در بدن، مکملی مناسب و مفید باشد.

حلوا ارده

طرز تهیه صبحانه برای رفع کم خونی

برای تهیه بهترین صبحانه برای کم خونی می توان ترکیب زیر را آماده کرده و میل نمود. ابتدا 4 قاشق غذاخوری ارده را با 3 قاشق غذاخوری شیره انگور مخلوط کنید و سپس 20 عدد مغز بادام و کمی کشمش به آن اضافه کنید. پس از آن، این ترکیب را داخل نان سنگک قرار داده و در وعده صبحانه میل کنید. این صبحانه می تواند برای درمان کم خونی در بدن تاثیری معجزه آسا داشته باشد و باعث حفظ شادابی فرد در طول روز گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *