اشتراک گذاری

طرز تهیه خورشت فسنجان

اصیل، خوشمزه، مقوی و مجلسی! خورشت یا خورش فسنجان یک ناهار دلپذیر متولد شمال ایران است که نظر همه مردم این کشور با فرهنگ های متنوع را متوجه خودش کرده. در شادی کوک می خواهیم طرز تهیه خورشت فسنجان با مرغ (با گوشت خورشتی هم پخته می شود) را به شما آموزش دهیم.

طرز-تهیه-فسنجون

موارد لازم برای پخت خورشت فسنجان برای 4 نفر:

مغز گردو خرد شده

300 الی 400 گرم

مرغ

4 قطعه ران یا سینه

رب انار

4 قاشق

پیاز

2 عدد

روغن

به مقدار لازم

نمک و زردچوبه

طبق ذائقه شما

طرز تهیه خورشت فسنجان

طرز تهیه خورشت فسنجان را به صورت کلی می توان به سه مرحله کلی تقسیم کرد.

  • نیم پز کردن مرغ یا گوشت همراه ادویه
  • تفت دادن گردو، پیاز و رب انار
  • اضافه کردن مرغ به ترکیب گردو

در روش های پخت مختلف خورش فسنجان متوجه می شوید که روش های متنوعی برای ترکیب مرغ و ترکیب گردو وجود دارد. به هر حال روشی که در ادامه با جزییات بیشتری بیان می کنیم، نقطه خوبی برای شروع و تمرین پخت فسنجان های خوشمزه است!

دنبال سوپ خوشمزه برای سرماخوردگی میگردی؟ پس این مقاله رو از دست نده : آموزش انواع سوپ مناسب سرماخوردگی

  • یک تابه را روی شعله قرار دهید و مقداری روغن در آن بریزید. پس از گرم شدن تابه، مرغ هایی را که از قبل پاک کرده و شسته اید را همراه با ادویه در تابه قرار دهید. پس از سرخ شدن یک طرف مرغ، آن را بگردانید تا طرف دیگر هم سرخ شود.
  • یک قابلمه مناسب را روی شعله قرار دهید و پیاز را همراه با زردچوبه در آن تفت دهید. پس از هم زدن و رنگ گرفتن پیاز، مغز گردو خرد شده را به پیاز اضافه کنید و پنج دقیقه تفت دهید تا کمی تیره تر شود. سپس می توانید رب انار را نیز اضافه کرده و پنج دقیقه دیگر ترکیب را تفت دهید.
  • در آخرین مرحله تهیه خورشت فسنجان مرغ های از قبل سرخ شده را به ترکیب گردو اضافه کنید و ترکیب را هم بزنید تا یکدست شود. در ادامه نسبت به تعداد نفرات مقداری آب اضافه کنید و با کم کردن شعله، اجازه دهید خورشت فسنجان حدود سه ساعت بپزد. در نیم ساعت نهایی می توانید زعفران و در صورت ترش بودن بیش از حد، دو قاشق شکر به خورشت اضافه کنید.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *